Oferujemy wybór budek lęgowych dla ptaków, nietoperzy, owadów i jeży. Budki wykonane są neutralnego dla środowiska, oddychającego materiału, odpornego na warunki atmosferyczne i dzięcioły. Wyposażenie lęgowe dedykowane jest dla określonych gatunków, uwzględnia ich wymogi lęgowe i przyzwyczajenia, przez co umożliwia łatwe i skuteczne osiedlanie się w ogrodzie ptaków, pożytecznych owadów, nietoperzy i wielu innych zwierząt. Dodatkowo nasze budki stanowią niewątpliwą ozdobę dla każdego ogrodu czy fasady domu.

Domki dla nietoperzy

domki dla nietoperzy

Domek dla nietoperzy nr 2F uniwersalny

Nietoperze odżywiają się wyłącznie owadami, które latają tylko nocą i nie są dostępne dla większości ptaków. Uniwersalny domek dla nietoperzy 2F doskonale nadaje się dla niedoświadczonych wielbicieli nietoperzy. Przednią ściankę można zdjąć dla przeprowadzenia kontroli i czyszczenia. Jeśli z jakiegoś powodu domek ten nie byłby zasiedlony po latach, np. z powodu nieodpowiedniej struktury biotopu, to poprzez wymianę ścianki przedniej można przekształcić go w domek lęgowy dla ptaków typu 2M.
Nr kat. 00 134/4

 domki dla nietoperzy

Płaska skrzynka dla nietoperzy nr 1FF

Płaska skrzynka dla nietoperzy 1FF jest to domek otwarty od dołu. Można zastosować go nawet na bardzo spadzistych powierzchniach i nie wymaga konserwacji, tzn. nie trzeba go czyścić. Ekskrementy zwierząt opadają przez otwór w płaskiej skrzynce. Dodatkowo płaska skrzynka wyposażona jest w dużą klapę kontrolną, którą można otwierać. W celu wyrównania wahań temperatury wiosną i na jesieni, domek 1FF wyposażono w drewnianą szorstką ściankę tylną, z trwałego drewna. Dzięki temu zwierzęta w zależności od indywidualnych wymagań klimatycznych mogą przebywać przy zimniejszym betonie strużkowym lub przy cieplejszej ściance drewnianej.
Domek można wieszać w ekstremalnych miejscach takich jak strome zbocza, fasady domów itp.
Zawieszenie w miejscach naświetlonych, które umożliwiają swobodny wylot w kierunku lasu, parku, elewacji domów i ogrodów.
Nr kat. 00 134/4

 budki dla nietoperzy

Osłona ścienna dla nietoperzy nr 2FE

Osłona ścienna dla nietoperzy 2FE może skutecznie służyć jako kryjówka letnia, jak również jako schronienie w miejscu zimowania (np. zabezpieczona przed mrozem, wilgotna strefa w piwnicach, zbiornikach, sztolniach, itp. Dzięki uformowanym wewnątrz różnym wysokościom zwisania osłona 2FE stanowi bardzo skuteczne, proste i opłacalne rozwiązanie, zapewniające możliwość schronienia gatunkom nietoperzy, które zasiedlają szczeliny. Łatwy montaż dwiema śrubami do prawie wszystkich typów budynków na zewnątrz i w pomieszczeniach.
Wymiary zewnętrzne: wysokość 30 x szerokość 25 x głębokość 3-5 cm.
2 szt. w opakowaniu, ponieważ nietoperze są bardzo towarzyskimi stworzeniami.
Nr kat. 00 737/7

 osłona domki dla nietoperzy

Domek dla nietoperzy mocowany do elewacji nr 1FQ

W domku tym mogą zadomowić się gatunki nietoperzy mieszkające w budynkach. Znajdą tu optymalną możliwość tworzenia kolonii pobytowych lub rozrodczych. Bardzo dobrze nadaje się do późniejszego zamocowania, po przeprowadzeniu renowacji budynku.
Wysokość mocowania: od 3 m w górę. Należy zwrócić uwagę na możliwość swobodnego przylotu i wylotu. Domek można stosować również na poddaszach, na elewacji lub we wnętrzu historycznych obiektów. Materiał: beton strużkowy. Mieszkańcy: gatunki nietoperzy, które mieszkają w budynkach. Wymiany: wys. 60 x szer.35 x gł. 9 cm
Nr kat. 00 760/5

Domki dla ptaków

domki dla ptaków

Domek lęgowy z betonu strużkowego nr 1B

Standardowy domek lęgowy do montażu za pomocą dołączonego gwoździa aluminiowego, który przeznaczony jest do stosowania w lesie, w sadach, w domu i ogrodzie.Przestrzeń lęgowa śr. 12 cm.
Zawieszenie na pniach lub konarach drzew.
Mieszkańcy: sikorka bogatka, modra, uboga, sosnówka, czubatka, pleszka, kowalik, muchołówka białoszyja i żałobna, krętogłów, wróbel zwyczajny i mazurek, nietoperze.
Szerokość wylotu 32 mm – na życzenie dostępny jest również wlot 26 mm m.in. dla sikorek modrych lub wlot owalny dla pleszek zwyczajnych.
Nr kat. 00 102/3

budki lęgowe

Domek lęgowy z betonu strużkowego nr 2M

Dzięki swobodnemu zawieszeniu na konarach za pomocą centralnej pętli oraz dzięki stożkowemu dachowi, domek lęgowy zapewnia dobrą ochronę przed kotami i kunami. Domek ten jest chętnie stosowany w ogrodach przydomowych i sadach, a zatem zasadniczo tam, gdzie występują drzewa o niewielkiej wysokości z dużym rozgałęzieniem.
Przestrzeń lęgowa śr. 12 cm.
Zawieszenie swobodne na gałęziach dla ochrony przed kotami i małymi drapieżnikami.
Mieszkańcy i szerokość wlotu tak jak domek lęgowy 1B (patrz wyżej).
Ścianki przednie można wymieniać pomiędzy typami 1B i 2M oraz nabywać osobno.
budki lęgowe dla ptaków
Nr kat. 00 111/5

ptaki3

Nisza lęgowa dla ptaków nr 2H

Nisza lęgowa montowana jest na ścianach budynków (stodoły, pawilony ogrodowe itp.), skierowana wlotem w bok. Niszy nie należy montować bezpośrednio na drzewach ze względu na zagrożenie przez drapieżniki atakujące gniazda. W tym przypadku zalecane są przedstawione niżej typ 1N lub typ 2HW. Przednią ściankę można zdjąć do czyszczenia.Mieszkańcy: pliszka siwa, kopciuszek zwyczajny, muchołówka szara, okazyjnie rudzik i strzyżyk
zwyczajny.
Nr kat. 00 152/8

nisza lęgowa dla ptaków

Niszowy domek lęgowy nr 1N

Domek chroni przed srokami, sójkami, kotami i kunami.
Szerokość wlotu 30 x 50 mm (dwa otwory). Przestrzeń lęgowa 15 x 21 cm.
Niszowy domek lęgowy 1N z 2 wlotami i jedną wkładką w przestrzeni lęgowej zapewnia optymalną ochronę przed drapieżnikami i mimo to duże naświetlenie, dzięki czemu domek jest chętnie zasiedlany przez ptaki.
Mieszkańcy: pleszka zwyczajna i ewent. kopciuszek zwyczajny, rudzik, jak również okazyjnie wróbel zwyczajny i mazurek, strzyżyk zwyczajny.
Nr kat. 00 158/0

 dla ptaków

Domek lęgowy nr 2GR

Domek chroni przed srokami, kotami, kunami i sójkami.
Przestrzeń lęgowa 14 x 19 cm. Mieszkańcy i zawieszenie tak, jak domek lęgowy “1B” i “2M”.
Dostępny z dwiema szerokościami wlotu. Dla dużych sikor (np. sikora bogatka) stosowana jest owalna wersja »z jednym wlotem«, a dla małych sikorek (np. sikorka modra) stosowana jest wersja »z trzema otworami«. Wspaniały, uniwersalny domek lęgowy zapewniający bardzo dobrą ochronę przed małymi drapieżnikami (koty, kuny, itp.). Domek mocowany jest za pomocą aluminiowego gwoździa do pnia drzewa.wersja owalna 30 x 45 mmm Nr kat. 00 218/1
wersja trzy otworowa śr. 27 mm
Nr kat. 00 221/1

 domek lęgowy

Domek lęgowy dla szpaków nr 3S i 3SV

Przestrzeń lęgowa śr. 14 cm. Powiększona wersja domku lęgowego 1B.
Szerokość wlotu śr. 45 mm.
Szpaki odgrywają znaczącą rolę w biologicznym zwalczaniu szkodników w ogrodzie i w lesie. Okazyjnie tego typu domek wykorzystywany jest również jako nocleg przez dzięcioła dużego i średniego.
3S Nr kat. 00 162/7
3SV Nr kat. 00 126/9 (z zabezpieczeniem przed kotami i kunami)

 budka domek dla ptakówptaki

Kula dla strzyżyka 1ZA

Specjalny domek lęgowy dla strzyżyka zwyczajnego: Domek lęgowy w kształcie kuli “1ZA”. Zapewnia doskonałe warunki do wychowu piskląt oraz daje schronienie w zimie.
Wysokość mocowania bezpośrednio w zaroślach lub w miejscu zacienionym.
Wymiary średnica kuli: ok. 18,5 cm.
Szerokość wlotu 30 x 27 mm.
Długość zawieszenia ok. 20 cm.
Dostępny w 2 kolorach
Zieleń – bluszczowa: Nr kat. 00 200/6
Czerwień – jesienna: Nr kat. 00 201/3

ptaki

Gniazdo dla jaskółek oknówek nr 9A

W naszym uporządkowanym krajobrazie jaskółki nie znajdują odpowiedniego materiału do budowy
gniazd. Może prowadzić to do przedwczesnego odpadania gniazd od ścian budynków.
Oferowane gniazda dla jaskółek są bardziej trwałe, odporne na wpływy atmosferyczne i bardzo
chętnie zajmowane przez ptaki. Mocowanie pod występami dachu, do ścian zewnętrznych budynków.
Wysokość minimalna od 2 m wzwyż.
Nr kat. 00 310/2Półka na odchody do gniazda dla jaskółek
W celu uniknięcia nieprzyjemnego widoku i zanieczyszczeń, spowodowanych opadającymi odchodami, nad przejściami, oknami i drzwiami, można zamocować półkę na odchody.
Nr kat. 00 320/1

 gniazdo

Gniazdo dla jaskółek dymówek nr 10

Mocowanie wewnątrz budynków, budynków inwentarskich, stodół, korytarzy. Należy zwrócić uwagę na swobodny wlot przez okna i włazy.
Nr kat. 00 330/0

 gniazda

Pojedyncze gniazdo dla jaskółek oknówek nr 13

Zamknięte od tyłu gniazdo pojedyncze z betonu strużkowego na białej płycie z tworzywa sztucznego.
Gniazdo z płytą podstawową wsuwane jest w dołączone szyny ze stali szlachetnej i mocowane do występu dachu lub w podobnym miejscu. Do czyszczenia gniazdo można zdjąć.
Nr kat. 00 315/7

 ptaki gniazda

Domek lęgowy dla kolonii wróbli nr 1SP

Do montażu na wszelkiego rodzaju elewacjach za pomocą dołączonego zawieszenia lub do wbudowania w mur. Ze względu na renowację budynków oraz zmiany w rolnictwie liczebność wróbli bardzo się zmniejszyła. Znaczenie tych ptaków w ogrodzie polega na tym, że w okresie lęgowym i wychowu piskląt żywią się wyłącznie owadami. Wymiary wewnętrzne przestrzeni lęgowej w każdej z trzech komór: wysokość 16 x szerokość 10,5 x głębokość ok. 15 cm. Wymiary zewnętrzne: wys. 24,5 x
szer. 43 x gł. ok. 20 cm. Możliwości zainstalowania na powierzchni elewacji i pod tynkiem.
Mieszkańcy: wróbel zwyczajny i mazurek, okazyjnie kopciuszek zwyczajny.
Nr kat. 00 590/8

 dla wróbli

Domek dla jerzyków/nietoperzy nr 1MF

Montaż na wszelkiego rodzaju elewacjach. W dwóch przednich komorach lęgowych jerzyki mogą wychowywać swoje potomstwo, a w przestrzeni od ściany wspaniałe schronienie mają nietoperze.
Wymiary wewnętrzne przestrzeni lęgowej jerzyków wys. 17 x szer. 36 x gł. ok. 16 cm.
Nisza dla nietoperzy wys. 42 x szer. 35 x gł. ok. 3,5 cm.
Zawieszenie: specjalnie ukształtowany uchwyt metalowy mocowany jest kołkami do ściany, cały domek jest następnie zawieszany za pomocą dostarczonych elementów mocujących.
Czyszczenie: dwie nisze lęgowe dla jerzyków można łatwo otworzyć. Znajdująca się z tyłu przestrzeń dla nietoperzy nie wymaga konserwacji, ponieważ małe, podobne do okruchów odchody mogą swobodnie spadać na dół.
Nr kat. 00 615/8

 ptaki13

Domek lęgowy dla jerzyków do wbudowania 16S

Domek lęgowy dla jerzyków z wbudowaną blokadą przeciwko szpakom. Do montażu w ścianach zewnętrznych budynków lub do późniejszego montażu na powierzchni elewacji, z użyciem opcjonalnej listwy mocującej. Domek można zamontować również w warstwie izolacyjnej układanej przy docieplaniu elewacji. Bardzo łatwa kontrola i czyszczenie dzięki demontowanej ściance przedniej.
Materiał: umożliwiający oddychanie beton strużkowy.
Wymiary zewnętrzne wys. 24 x szer. 43 x gł. 22 cm.
Nr kat. 00 609/7

 ptaki14

Domek dla sikorek nr 1MR

Domek lęgowy o doskonałym kształcie, do montowania na elewacji domu, tarasie i balkonie. Dostępne są różne warianty kolorystyczne. Domek lęgowy mocowany jest na jednym haku (dołączonym do budki).
Wymiary: wysokość 27 x szerokość 9 x głębokość 23 cm.ptaki14a

 ptaki15

Gniazdo orzesznicy nr 2KS

Orzesznica – podobnie jak i jej przestrzeń życiowa – zgodnie z Dyrektywą Siedliskową, znajduje się pod szczególną ochroną we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej. Domek ten doskonale nadaje się do ochrony stanu populacji, jak również do rejestracji populacji orzesznic. Jest on dostarczany również jako ogólny domek noclegowy 1KS.
Mieszkaniec: orzesznica. Dzięki specjalnej konstrukcji wlotu dostęp do domku jest utrudniony, a wręcz niemożliwy dla innych gatunków. Mocowanie: skierowany wlotem do pnia drzewa. Bezpieczne mocowanie do drzewa dzięki półokrągłemu ukształtowaniu strony tylnej i centralnemu mocowaniu gwoździem aluminiowym.
Łatwe czyszczenie dzięki zdejmowanej ściance przedniej, bez konieczności zdejmowania domku z drzewa.
Nr kat. 00 461/1

Domki dla jeży

domki dla jeży

Domek dla jeży z izolowanym podłożem

Domek dla jeży umożliwia osiedlanie się jeży i zapewnia im schronienie przez cały rok, umożliwia również zimowanie. Jeż jest mile widzianym zwierzęciem w ogrodach prowadzonych metodami naturalnymi, ponieważ odżywia się wyłącznie ślimakami, gąsienicami, wijami itp.
Miejsce ustawienia: osłonięte od wiatru i deszczu. W miarę możliwości należy również unikać takiego ustawienia, przy którym dojście do domku prowadzi przez trawniki, które nocą są najczęściej wilgotne.
Materiał gniazda: siano, słoma, kłąb gazet i wióry.
Wymiary: śr. wew. 44 cm, wysokość 26 cm, wejście 11 x 12 cm.
Nr kat. 00 390/4

Domki dla owadów

domki dla owadów

Budka lęgowa dla trzmieli

Trzmiele zaliczane są do naszych największych i najpiękniejszych owadów społecznych.Na naszych terenach występuje 36 gatunków trzmieli. Istnienie dużej części gatunków trzmieli jest zagrożone, niektóre gatunki już wyginęły. Trzmiele są niezbędne dla corocznego zapylania roślin dziko rosnących. Opis obsługi dostarczany jest wraz z budką.
Wymiary: szerokość 38 cm. głębokość 54 cm. wysokość 38 cm.
Nr kat. 00 350/8

 domek dla owadów

Domek dla skorków

Do biologicznego zwalczania mszyc. Skorki są owadami, które zjadają mszyce, roztocza, larwy i jaja insektów. Owady te stanowią ogromną pomoc w zwalczaniu mszyc. Skorki są aktywne nocą, a w dzień chronią się w norkach.
Domki nasadzane są na małe patyczki.
Możliwości stosowania: wszelkiego rodzaju ogrody, skrzynki kwiatowe.
Czas zasiedlania: od początku maja do późnej jesieni.
Rozmiary: śr. 60 mm, wys. 100 mm.
Jednostka opakowaniowa 3 szt.
owady
Nr kat. 00 380/5

 owady domek

Domek dla złotookowatych

Niepozorne złotookowate potrzebują schronienia, zwłaszcza na zimę. Domek zawieszany jest na wysokości ok. 1,5-2,0 m na palach, masztach itp. Złotookowate odżywiają się przede wszystkim mszycami, roztoczami, małymi gąsienicami itp.
W ciągu dwutygodniowej fazy rozwoju mogą spożyć ok. 450-500 mszyc lub 12 000 roztoczy.
Do domku dołączona jest instrukcja użytkowania.
Wymiary: szerokość 28,5 cm. wysokość 30,5 cm. głębokość 30 cm.
dla owadów
Nr kat. 00 385/0

Domki dla owadów prowadzących samotniczy tryb życia

Prowadzące samotniczy tryb życia dzikie pszczoły i gąsieniczniki wyszukują rurki odpowiednie do ich wielkości. Różne gatunki potrzebują różnego materiału. Może to być drewno, glina, twarde drewno lub trzcina. Ta grupa owadów jest bardzo pożądana w ogrodzie zarówno jeśli chodzi o zapylanie, jak i zwalczanie szkodników. Wszyscy mieszkańcy tych domków lęgowych są całkowicie pokojowi i nieszkodliwi.

 owady

Domek lęgowy dla owadów

Z uwagi na to, że przepoczwarzanie i składanie jaj odbywa się w rurkach, rozwój zwykle nie może być obserwowany. Tutaj jest to możliwe.
Nr kat. 00 373/7

 Domek lęgowy dla owadów

KLOCEK LĘGOWY DLA OWADÓW

Materiał: drewno twarde.
Wymiary szer. 11,5 x wys. 24 x gł. 9 cm.
Nr kat. 00 370/6

 kolcek

BLOK LĘGOWY DLA OWADÓW

Materiał: beton strużkowy.
Wymiary szer. 14,5 x wys. 27 x gł. 8,5 cm.
Nr kat. 00 375/1

 blok

TRZCINOWY DOMEK LĘGOWY

Materiał: glina i trzcina.
Wymiary szer. 21,5 x wys. 30 x gł. 12 cm.
Nr kat. 00 377/5

Kryteria zawieszania domków lęgowych

Domki lęgowe należy zawieszać w taki sposób, aby można było je dobrze i łatwo kontrolować. Na drzewie (za pomocą dołączonego specjalnego gwoździa aluminiowego) lub przed oknem kuchennym. Dzięki temu w przyszłości można cieszyć się obecnością mieszkańców tych domków!

W ogrodach i sadach domek powinien być zawsze skierowany w kierunku południowo-wschodnim. W obrębie domu, w miejscu osłoniętym od wiatru i deszczu, nie jest to konieczne.

Stare gniazda można usuwać od połowy sierpnia. Osiadłe w gnieździe nietoperze, trzmiele itp. należy pozostawić w spokoju. Takie budki należy oczyścić w terminie późniejszym.

Ptaki budują swoje gniazda każdego roku od nowa. Zwierzęta chcą budować swoje gniazda samodzielnie. “Upierzonym przyjaciołom” można pomóc przy budowie gniazda za pomocą składu materiałów do budowy gniazda Nr kat. 00 401/7. Skład ten wypełniony jest włóknem kapokowym i wełną tapicerską. Jest to zasobnik ze stali sprężynowej, który można ponownie napełnić. Ptaki samodzielnie
wykorzystują ten materiał do budowy gniazda. Idealna możliwość obserwacji w przypadku zawieszenia przed oknem.

Dokarmianie zimowe

zimowe dokarmianie

Zasobnik z pokarmem miękkim

Wstawiany na ziemi zasobnik z betonu strużkowego został opracowany specjalnie dla ptaków żerujących na ziemi, takich jak rudziki, trznadle, pokrzywnice, kosy itp.
Wymiary: dł. 32 x szer. 32 x wys. 31 cm. Pojemność 9 l (dostawa bez karmy). Kolor Oliwkowy.
Nr kat. 00 237/2

 dokarmianie zimą

Karmnik okienny dla mieszanych ziaren

Karmnik kolumnowy z tworzywa sztucznego z rurą poliwęglanową, do montażu do powierzchni szybowej dwiema wbudowanymi przyssawkami. Karmnik ten przeznaczony jest dla wszystkich tych osób, które nie mają ogrodu, ani balkonu, a mimo to chcą pomagać ptakom w zimie. Z 2 miejscami pobierania pokarmu.
Kolor zielony. Wymiary: 7,5 cm x 22 cm. Pojemność 0,5 l.
Nr kat. 00 835/0

 zima

Karmniki kolumnowe Ring Pull

Wysokiej jakości metalowe karmniki kolumnowe z rurą poliwęglanową. Szybkie czyszczenie dzięki
opatentowanemu wzorowi “Ring-Pull”. Wystarczy pociągnąć za środkowy metalowy trzpień, aby
rozmontować wszystkie elementy bez użycia narzędzi, oczyścić i tak samo łatwo ponownie złożyć –
dziecinnie łatwe. Doskonale nadaje się do trwałego utrzymania higieny w miejscu dokarmiania przy
minimalnym nakładzie pracy. Karmniki dostarczane są w 3 wielkościach. Kolor Zielony.

Ring-Pull mini (ok. 0,5 l) Wysokość ok. 19,5 cm.
Nr kat. 00 585/4
Ring-Pull midi (ok. 1,0 l) Wysokość ok. 37,5 cm.
Nr kat. 00 586/1
Ring-Pull maxi (ok. 1,5 l) Wysokość ok. 55,5 cm.
Nr kat. 00 587/8

 karmniki

Karmnik w kształcie lampy

Karmnik o ładnym kształcie i łatwy do napełniania, z trwałego tworzywa sztucznego. Do zawieszenia.
Daszek można otworzyć poprzez obracanie i zdjąć. Dzięki temu karmnik można bardzo łatwo czyścić
i napełniać. Kolor Zielony. Pojemność ok.1 l.
Nr kat. 00 800/8

Nasze Produkty
 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

[contact-form-7 id="4" title="Footer Form"]
Dotacja