domki dla jeżyNasza firma od lat oferuje usługi i produkty, których celem jest przywracanie środowiska naturalnego na terenach miejskich. Jednym ze sposobów, aby w przydomowym ogrodzie osiedliły się jeże, jest zakupienie domków dla tych zwierząt.

Domek dla jeży z izolowanym podłożem pozwala na osiedlenie się tych sympatycznych zwierzaków w ogrodzie. Domki są doskonałym sposobem na schronienie dla jeży przez cały rok! Oferowane przez nas domki umożliwiają także zimowanie.

Umiejscowienie domków dla jeży

Domki dla jeży powinny znaleźć się w spokojnej części ogrodu, tak, aby jeże nie bały się z nich skorzystać. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, kiedy mamy inne domowe zwierzęta, np. koty lub psy. Warto wybrać miejsce odsłonięte od wiatru oraz od ewentualnego deszczu. Najlepiej umieszczać domki na mchach lub na niskiej trawie. Nie zaleca się stawiania domku przy wysokich trawach, które w nocy są wilgotne. Idealnym miejscem na domek będzie ta część ogrodu, w której składowany jest kompost ogrodowy, ewentualnie na ściółce liści.

Wymiary domków dla jeży

Oferujemy domki dla jeży o średnicy wewnętrznej wynoszącej 44 cm. Domki charakteryzują się wysokością 26 cm, a wielkość wejścia to 11×12 cm. Domki dla jeży nie zajmują dużo miejsca i nie rzucają się w oczy. Domek należy wypełnić sianem, liśćmi, słomą, gazetami lub wiórami. Domki są dla jeży absolutnie bezpieczne!

Jeży nie należy niepokoić. Są samotnikami, nie lubią rzucać się w oczy. Jeżeli chcemy sprawdzić, czy zwierzak zamieszkał w budce, można obok wejścia postawić niewielki przedmiot, np. piłeczkę. Jeżeli zostanie przesunięta, można przypuszczać, że w ogrodzie zamieszkał jeż.

Jeż w ogrodzie

Jeże to bardzo sympatyczne zwierzęta. Ale nie tylko to sprawia, że warto mieć tego gościa w swoim ogrodzie na stałe. Jeże są jednymi z największych ssaków owadożernych. Ze smakiem zjadają owady, które szkodzą uprawom i kwiatom, np. stonki, zajadają się także larwami oraz ślimakami. Jednym z rozpowszechnionych mitów jest przekonanie, że jeże zjadają owoce. Zdarza się to bardzo rzadko – zdecydowanie wolą owady, małe płazy, a nawet jaja ptaków. Dlatego, mając jeża w swoim ogrodzie lub sadzie, nie należy martwić się, że będzie podjadał cenne owoce. Wręcz przeciwnie: będzie je chronił przed innymi intruzami.

Jeży nie należy dokarmiać – doskonale radzą sobie same. Jeżeli koniecznie chcemy im pomóc, można zostawiać w ogrodzie wodę w pojemnikach  (koniecznie czystą). Absolutnie nie wolno podawać im mleka, czy chleba.

Uwaga!  należy pamiętać, że jeże są w Polsce objęte całkowitą ochroną.

Wszystkie oferowane przez nas budki lęgowe dla zwierząt, wykonane są z materiału neutralnego dla środowiska. Są bezpieczne dla zwierząt i odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Ponadto, budki wykonane są starannie, dzięki czemu będą doskonałą ozdobą ogrodu. Domki dla jeży umożliwiają skuteczne osiedlanie się tych niezwykle pożytecznych zwierząt w ogrodzie.

Nasze Produkty
 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

[contact-form-7 id="4" title="Footer Form"]
Dotacja