domki dla nietoperzyW naszym kraju występuje około 25 gatunków nietoperzy. Bez wątpienia, najtrudniejszym czasem dla nietoperzy jest  okres letni, kiedy zwierzęta ta się rozmnażają. Szukają wtedy najlepszej kryjówki, aby móc spokojnie wydać na świat potomstwo. Bardzo często wykorzystują do tego celu domki, m.in. te, przeznaczone dla ptaków. Dlatego, warto instalować w ogrodach profesjonalnie wykonane domki dla nietoperzy.

Domki dla nietoperzy – oferujemy szeroki wybór

Borowiec wielki, Borowiaczek, Gacek szary, Gacek wielkouch, Karlik większy, Mopek – to tylko niektóre gatunki nietoperzy występujące w Polsce. Każdy z nich szuka dla siebie odpowiedniego miejsca, zwłaszcza latem. Nasza firma Green City Life oferuje szereg produktów, które wspomagają przywracanie naturalnego środowiska na zurbanizowanych terenach. Wśród nich nie brakuje domków dla nietoperzy. W naszej ofercie znajdują się domki uniwersalne, płaskie skrzynki oraz domki do mocowania na elewacji. Uniwersalne domki dla nietoperzy idealnie nadają się do wieszania na drzewach w przydomowych ogrodach. Domek ten zbudowany jest w ten sposób, aby można było usunąć przednią ściankę. Dzięki temu można wyczyścić jego wnętrze. Domek uniwersalny, można zamienić także w domek dla ptaków, wymieniając przednią ściankę. Bardzo ciekawym modelem jest skrzynka płaska. Nie wymaga ona czyszczenia, gdyż posiada otwór od spodu, przez który odchody nietoperzy same opadają. Konstrukcja takiego domku, pozwala na umieszczenie go w miejscach o dużym nachyleniu. Niektóre gatunki nietoperzy szczególnie lubią mieszkać w budynkach. Szukają wgłębień, w których mogłyby się ukryć. Dla takich nietoperzy przygotowaliśmy domki mocowane do elewacji o niebanalnym wyglądzie, które będą dodatkową ozdobą budynku. Domki tego typu sprawdzą się także na poddaszach.

Uwaga! Wszystkie występujące w Polsce nietoperze są pod ścisłą ochroną!

Osłona ścienna dla nietoperzy

Doskonałą kryjówką dla nietoperzy jest także osłona ścienna. Osłony wykonane z betonu (zdarzają się osłony z kamienia lub drewna), są bardzo proste w montażu – wystarczy przykręcić je na dwóch śrubach. Najlepszym miejscem na przytwierdzenie osłony jest ściana z wystawą południową lub wschodnią. Osłona nie wymaga czyszczenia, ponieważ podobnie jak w przypadku domków płaskich, odchody swobodnie opadają w dół.

Gdzie umieszczać domki dla nietoperzy?

Domki dla nietoperzy można wieszać na drzewach, ale również na ścianach budynków, zarówno na zewnątrz ich, jak i na zewnątrz. Domki należy wieszać w grupach. Idealnie, jeżeli jedna grupa liczy do dziesięciu domków położonych bardzo blisko siebie, lub w tak bliskiej odległości, jak to tylko możliwe. Wieszając domki dla nietoperzy należy pamiętać, aby nie znajdowały się zbyt nisko ziemi – nietoperz nie osiedli się w takim domku, bojąc się zagrożenia. Domki należy umieszczać na wysokości od 2 do 5 metrów.

Nasze Produkty
 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

[contact-form-7 id="4" title="Footer Form"]
Dotacja