Hydrobox Profi ma wszechstronne zastosowanie. Nadaje się zarówno do ogrodów przydomowych, jak i do zieleni miejskiej.

Nasadzenia ozdobne – byliny

Nasadzenia ozdobne - byliny

Do prawidłowego wzrostu wszystkie rośliny potrzebują światła słonecznego. Jest spora grupa bylin, która najlepiej czuje się w pełnym słońcu. Niewiele jest gatunków, które chcą rosnąć w całkowitym cieniu – dodatkowo zmuszone są konkurować o wodę z dużymi drzewami. Zarówno niedobór wody (będący skutkiem parowania), jak i jej nadmiar mogą odbić się na wyglądzie roślin ozdobnych. HYDROBOX poprzez optymalizację poziomu nawodnienia wpływa korzystnie na wybarwienie i ulistnienie kwiatów i bylin, przyspieszając ich wzrost.

Nasadzenia drzew i krzewów

Nasadzenia drzew i krzewów

W okresie pierwszych kilku lat nowo posadzone drzewa są niewielkie. Dopiero później nabierają bardziej charakterystycznych dla gatunku czy odmiany cech.

HYDROBOX pomaga drzewom i krzewom w przyjęciu się, zmniejszając ilości „wypadów” nawet o 65%. Poprawia również rozwój systemu korzeniowego, wzmacniając go.

Szczególnie rekomendowana przez specjalistów do większych nasadzeń drzew  jest nowa linia Hydrobox-G – specjalnie zaprojektowana do instalacji przy nasadzeniu drzew w systemie Greenleaf, w obrębie systemu napowietrzająco-nawadniającego. Więcej informacji można uzyskać tutaj.

Zielone ściany

Zielone ściany

Walory zielonych ścian rozpatrywane są nie tylko w wymiarze estetycznym, lecz również ekologicznym. Zielone ściany mają zdolność pochłaniania dwutlenku węgla i produkowania tlenu oraz zmniejszają natężenie hałasu ulicznego. Osłanianie ścian budynków pnączami zapobiega ich nadmiernemu nagrzewaniu się podczas upalnego lata,  zaś zimą, dzięki warstwie liści, zatrzymują ciepłe powietrze, co ogranicza straty ciepła ponoszone przez budynek. Zastosowanie HYDROBOXu ograniczy wyparowywanie wody, a zużywając mniej wody podczas podlewania, zmniejszymy koszty pielęgnacji. Pozwoli wprowadzić dużą gamę roślin i utrzymać je w dobrej kondycji poprzez zapewnienie odpowiedniej retencji wody.

Skarpy i wały

Skarpy i wały

HYDROBOX można zastosować jako element retencjonujący wodę, który wspomaga rozwój roślinności, stanowiącej część zabezpieczenia biotechnicznego skarp. Poza poprawą kondycji traw, HYDROBOX zwiększa ich masę korzeniową i rozwój części naziemnych. Znacząco wpływa to na zwiększenie efektywności i trwałości zabezpieczenia przeciwerozyjnego. HYDROBOX można stosować jako element wspomagający dla:

  • samodzielnych pokryć trawiastych,
  • pokryć trawiastych wspomaganych przestrzennymi systemami komórkowymi na skarpach o dużym nachyleniu,
  • pokryć trawiastych na systemach komórkowych w ubezpieczeniach separowanych od podłoża geomembranami.
Nasze Produkty
 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

[contact-form-7 id="4" title="Footer Form"]
Dotacja