Maty ochronne chronią folie przeciwkorzenne lub hydroizolacje o właściwościach przeciwkorzennych przed uszkodzeniami mechanicznymi (zgodnie z normą DIN 18195). Maty funkcjonują jako warstwa magazynująca wodę i składniki odżywcze. Redukują również hałas z zewnątrz budynku. Maty SSM 45 oraz TSM 32 są głównie używane do dachów ekstensywnych i intensywnych. Na dachach intensywnych oraz skośnych rekomenduje się użycie mat ISM 50 lub BSM 64. Wszystkie maty powinno się stosować z zakładem przynajmniej 100 mm. Użycie podwójnej warstwy mat zwiększa ochronę oraz pojemność wodną warstw zielonego dachu.

Wszystkie wykonane są w 100% z materiałów recyklingowych.

 

Mata chłonno-ochronna SSM 45
Mata chłonno-ochronna SSM 45

Wysokiej jakości mata wykonana z połączenia poliestru z polietylenem, używana jako warstwa ochronna (zgodnie z niemiecką normą DIN 18195) na warstwie folii przeciwkorzennej lub hydroizolacji na dachy ekstensywne oraz intensywne. Posiada właściwości retencyjne. Odporna na bitum; biologicznie i chemicznie neutralna; odporna na gnicie; odporna na rozdarcia; wykonana z materiałów z recyklingu.

Mata chłonno-ochronna BSM 64
Mata chłonno-ochronna BSM 64

Odporna na gnicie mata z włókna syntetycznego (mieszanka poliestru z polipropylenem) ze stabilizującą wkładką; używana jako warstwa ochronna na warstwie hydroizolacyjnej, głównie na dachach skośnych. Wysokie właściwości chłonne. Odporna na bitum, biologicznie i chemicznie neutralna; odporna na gnicie; odporna na rozdarcia; wykonana z materiałów z recyklingu.

Mata chłonno-ochronna WSM 150
Mata chłonno-ochronna WSM 150

Odporna na gnicie, wzmocniona termicznie gruba mata z włókien mieszanych; używana jako warstwa chłonna na dachy zielone, głównie skośne i strome. Bardzo duża pojemność wodna; odporna na bitum; biologicznie i chemicznie neutralna; odporna na rozdarcia; wykonana z materiałów z recyklingu.

Mata izolacyjno-ochronna ISM 50
Mata izolacyjno-ochronna ISM 50

Odporna na gnicie mata wykonana z połączenia poliestru z polipropylenem o dużej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Dolna sztywna warstwa zawiera zespolone włókna, dzięki temu może być przyklejona. Mata chłonie wodę i składniki odżywcze. Używana głównie na dachy intensywne oraz pod ciągi piesze i jezdne. Kompatybilna z bitumem; biologicznie neutralna; odporna na przebicie szpadlem, wykonana z materiałów z recyklingu; redukująca hałas.

Mata chłonno-ochronna TSM 32
Mata chłonno-ochronna TSM 32

Odporna na gnicie mata wykonana z poliestru, używana jako warstwa ochronna zgodnie z niemiecką normą DIN 18195, na folie przeciwkorzenne lub hydroizolacje, głównie na dachach ekstensywnych. Mata chłonąca wodę i składniki odżywcze; kompatybilna z bitumem, biologicznie i chemicznie neutralna; odporna na ciepło, odporna na rozdarcia, wykonana z materiału z recyklingu.

Pliki do pobrania
Karta techniczna SSM 45 poglądowa
Karta techniczna BSM 64 poglądowa
Karta techniczna WSM 150 poglądowa
Karta techniczna ISM 50 poglądowa
Karta techniczna TSM 32 popglądowa
Skontaktuj się z nami