Zrównoważony miejski system odwadniania Arborflow jest skutecznym i przyjaznym dla środowiska sposobem zarządzania odpływem wód opadowych.

Idealnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie ważne jest zmniejszenie prędkości i natężenia spływu wód powierzchniowych.

Zaprojektowany dla konkretnej zlewni, ogranicza odprowadzenie wody opadowej, jednocześnie zapewniając odpowiednie nawodnienie drzew. Woda powierzchniowa odprowadzana jest poprzez wloty krawężnika do podłoża otaczającego drzewo i absorbowana przez system korzeniowy drzew. Natomiast jej nadmiar przedostaje się do specjalnej komory kontrolującej przepływ i stamtąd zostaje odprowadzony do kanalizacji.

Arborflow dostarcza wodę do głębszych stref podłoża, co bardzo dobrze wpływa na wzrost i stabilizację drzewa.

Największym atutem systemu Arborflow jest możliwość zbierania, przetwarzania, odfiltrowania i rozkładnia zanieczyszczeń przenoszonych przez wody powierzchniowe. Substrat stosowany przy nasadzeniach drzew został specjalnie zaprojektowany, tak aby wytrzymać częste, krótkotrwałe pozyskiwanie wody bez zmiany struktury fizycznej i właściwości chemicznych substratu.

ArborFlow składa się z gotowych modułów, na które składają się panele boczne i elementy narożne. Pojemność systemów wynosi od 250 do 960 litrów.

Na górze modułu umiejscowiony jest grill z siatką filtracyjną i oraz wskaźnik poziomu wody.

Wloty Kerbflow
Wloty Kerbflow

Wloty Arborflow to wytrzymałe, zamykane, stalowe wloty krawężnika burzowego. Ich odpowiednia budowa zapewnia prosty i trwały sposób odprowadzenia wody deszczowej do zlewni. W razie potrzeby wloty posiadają możliwość zamknięcia i odcięcia wpływu nadmiaru wody lub zanieczyszczeń. System zamykania sprawdza się w obszarach narażonych na lokalne podtopienia oraz nadmiar soli w okresie zimowym.

Dostępne są dwa modele wlotów: stal Corten oraz galwanizowana

RootRain Linear Drain
RootRain Linear Drain

Wytrzymałe i wszechstronne odwodnienie liniowe przystosowane do wbudowania w nawierzchniach utwardzonych. Umożliwia spływ wody deszczowej z chodnika lub ulicy do elementu Arborflow lub innego dowolnego systemu podziemnego. Ruszt wykonany został z konstrukcji stalowej, natomiast wlot dostępny jest w wersji surowej, galwanizowanej lub malowanej proszkowo.

Rozwiązanie to skutecznie radzi sobie ze spływem wody opadowej jednocześnie zapewniając odpowiednie nawodnienie i napowietrzenie systemu korzeniowego drzew.

Odwodnienie liniowe RootRain Linear Drain doskonale uzupełnia gamę produktów do sadzenia drzew Greenleaf.

Arborcelle
Arborcelle

Moduły Arborcell to moduły, które służą do dystrybucji wody w obrębie bryły korzeniowej drzew.

Zbudowane zostały w ten sposób, aby przy maksymalnie wolnej przestrzeni (ponad 90 %) jednocześnie zapewnić wysoką nośność elementów i umożliwić ich zastosowanie również w drogownictwie. Posiadają nośność ok. 1000 kN/m2.
Wykonane zostały w 92% z materiałów z recyklingu.

HydroPlantery
HydroPlantery

Hydroplaner do modułowy system ogrodów deszczowych z możliwością bioretencji. Rozwiązanie to służy do zarządzania wodą opadową w projektach dróg, autostrad lub innych obiektów. Zapewnia oczyszczenie wody burzowej oraz wprowadzenie bioróżnorodność do nowych lub już istniejących przestrzeni miejskich. Moduły Hydroplaner wypełnione są specjalistycznym substratem, zapewniającym rozwój indywidualnie dobranych gatunków roślin stosowanych w ogrodach deszczowych.

Dużym atutem tych systemów jest łatwy i prosty montaż zapewniający szybki efekt i znaczne oszczędności w porównaniu do innych metod. Wykonany został w 100% z materiałów z recyklingu.

Zalety Arborflow:
 • idealny do zastosowania w obszarach zurbanizowanych z ograniczoną przestrzenią
 • zapobiega lokalnym podtopieniom pochłaniając i zatrzymując wodę
 • zmniejsza natężenie przepływającej wody odciążając systemy kanalizacyjne
 • filtruje szkodliwe zanieczyszczenia, zatrzymuję muł oraz liście
 • przyjazny środowisku
 • wody opadowe odprowadzane są do otaczającego podłoża, dostarczając wodę bezpośrednio pod bryłę korzeniową drzew, zapewniając odpowiedni rozwój roślin
 • szybki i łatwy montaż, bez konieczności użycia specjalistycznego sprzętu
 • dostosowany do indywidualnych potrzeb i sytuacji
 • precyzyjne ukierunkowanie systemu korzeniowego, eliminujące uszkodzenia nawierzchni
 • poprawia stabilizację drzewa w podłożu
 • kompatybilny z innymi elementami systemu Greenleaf.
Galeria

Pliki do pobrania
karta poglądowa Arborflow
Skontaktuj się z nami