Podest podwieszany Arborgrid

Arborgrid to produkt stworzony na potrzeby ochrony strefy korzeniowej drzew istniejących. Doskonale sprawdza się w miejscach, gdzie konieczne jest wprowadzenie nawierzchni utwardzonych, umożliwienie przejazdu lub parkowania pojazdów w obrębie systemu korzeniowego istniejących drzew. Brak konieczności wykonywania korytowania zapewnia bezpieczeństwo drzew. System składa się z kratownic, które oparte są na konstrukcji stalowej nadbudowanej nad bryłą korzeniową. Filarami podtrzymującymi całą konstrukcję są punktowe fundamenty śrubowe montowane pomiędzy korzeniami.

Podesty podwieszane Arborgrid charakteryzują się dużą wytrzymałością. Przenoszą obciążenia, dzięki czemu podłoże wokół drzew nie ulega kompresji, a system korzeniowy nie zostaje uszkodzony lub zredukowany. Jednocześnie podesty pełnią rolę stabilnej konstrukcji pod chodniki, podjazdy lub inne elementy.

W zależności od potrzeb dostępne są dwa rodzaje modułów – o wytrzymałości do 15 kN na oś, oraz o wytrzymałości do 50 kN.

Pełny system osiąga wysokość 105 cm. Moduły montowane są na wysokości 75 mm, co zapewnia cyrkulację powietrza oraz pełną ochronę strefy korzeniowej. Fundamenty śrubowe montowane są w odległości co 2 m, aby minimalizować możliwość uszkodzenia korzeni.

Podest podwieszany Arborgrid jest prosty i szybki w montażu, a jego modułowość sprawia, że możemy go dostosować do każdego projektu

Zalety Arborgrid
  • ochrona strefy korzeniowej drzewa
  • możliwość wykończenia za pomocą dowolnej nawierzchni np. płyt, kostki itp.
  • budowa modułowa – umożliwiająca modyfikację
  • możliwość wykonania systemu pod specjalne zamówienie (o innej wytrzymałości, po łuku, w spadku)
  • nieduża wysokość systemu 105 mm
  • brak potrzeby wprowadzenia podbudowy i betonu w strefie korzeniowej
  • szybki montaż i demontaż podestu w przypadku potrzeby przeprowadzenia prac konserwatorskich
Pliki do pobrania
ArborGrid broszura
Karta poglądowa ArborGrid 15kN
Karta poglądowa ArborGrid 50kN
Skontaktuj się z nami