Produkcja energii słonecznej staje się niemalże integralną częścią płaskich dachów, w odniesieniu do w pełni wykorzystanej powierzchni dachu. Połączenie zielonego dachu i technologii solarnej wydaje się być idealne. System warstw zielonego dachu spełnia rolę kotwiącą i stabilizacyjną dla paneli fotowoltaicznych, nawet w przypadku silnych wiatrów i burz. W porównaniu do dachów żwirowych, dachy zielone podnoszą wydajność paneli fotowoltaicznych poprzez obniżenie temperatury otoczenia.

Uwaga: systemy baterii fotowoltaicznych wymagają stałego serwisowania. Dlatego też należy zapewnić bezpieczne użytkowanie osobom poprzez użycie sprzętu chroniącego przed upadkiem z dachu, np. Fallnet SB 200-Rail, który jest kompatybilny z elementami montażowymi do baz pod baterie fotowoltaiczne systemu ZinCo.

Baza pod baterie fotowoltaiczne SB 200
Baza pod baterie fotowoltaiczne SB 200

Płyta wykonana z twardego plastiku (ABS) ze zintegrowanym systemem profili aluminiowych po spodniej stronie. Używana do ram pod baterie fotowoltaiczne SGR. Wysokość elementu ok. 43 mm, waga z profilami ok. 7 kg, pojemność ok. 16 l/m2. Element mocowania wykonany ze stali nierdzewnej. Śruby z gwintem M10.

Rama pod baterie fotowoltaiczne SGR 25 / SGR 30 / SGR 45
Rama pod baterie fotowoltaiczne SGR 25 / SGR 30 / SGR 45

Rama wsporcza wykonana ze jednego kawałka aluminium, pasująca do bazy SB 200 systemowego rozwiązania ZinCo. Powierzchnia łączenia dostępna z 25°/30°/45° kątem nachylenia. Długość 950 mm, waga 2,6-3,0 kg/szt., materiał: stop aluminium z magnezem, kolor naturalne aluminium. Inne wymiary lub kształty dostępne na żądanie.

Rama pod baterie fotowoltaiczne SGR-HV
Rama pod baterie fotowoltaiczne SGR-HV

Przetestowana konstrukcyjnie, wykonana z dwóch elementów rama do bazy SB 200. Umożliwia dostosowanie wysokości w zakresie do 210 mm. Kąt nachylenia może być regulowany do ±2°, zapewniając dostosowanie się do zmian nachylenia dachu oraz umożliwiając lepsze ustawienie paneli fotowoltaicznych.

Profil do ram pod baterie fotowoltaiczne
Profil do ram pod baterie fotowoltaiczne

Profil adaptacyjny szczególnie polecany do instalacji dużych paneli fotowoltaicznych na ramie ZinCo SGR. Montowany na minimum dwie śruby na każdy profil. Powierzchnia nośna dla profilu adaptacyjnego na ramie musi mieć minimum 250 mm, więc profil adaptacyjny będzie wystawał poza tą powierzchnię maksimum 450 mm. Na każdą ramę można użyć dwa profile mocujące górę i spód paneli fotowoltaicznych

Szprosy przeciwwiatrowe
Szprosy przeciwwiatrowe

Płaskie aluminiowe profile tworzące szpros dla ram pod baterie fotowoltaiczne (prześwit 1 m). Szprosy przeciwwiatrowe do systemów fotowoltaicznych powinno się instalować w maksymalnym odstępie 10 m a dla systemów solarów grzewczych w odstępie 7 m. W związku z znaczącą wagą ww. systemów dodatkowe szprosy powinny być instalowane od frontu systemu ram. W celu dokładnego rozlokowania szprosów na danym projekcie należy skontaktować się z działem technicznym firmy ZinCo.

Profil do mocowania baterii fotowoltaicznych
Profil do mocowania baterii fotowoltaicznych

Profil montażowy SMP 38/33 wykonany z aluminium ekstrudowanego, AlMgSi 0,5 F25, z profilowanym kanałem na wierzchniej stronie, zawierający łączniki i śruby. Waga ok. 0,75 kg/m. Elementy mocujące służą do mocowania profili SMP 38/33 na ramach ZinCo SGR. Wymagana ilość 2 szt. na jedną ramę SGR.

Skontaktuj się z nami