System oparty na elementach Georaster umożliwia aranżację dachów o kącie nachylenia powyżej 25o. Element ten o wymiarach 54 x 54 cm i wysokości 10 cm jest łatwy w układaniu, nie wymaga stosowania narzędzi.

Połączenie elementów kratowych możliwe jest dzięki zaczepom i daje natychmiast stabilną, płaską powierzchnię. Po powierzchni pokrytej elementami Georaster® można od razu chodzić, a także wypełniać ją substratem. System jest samonośny. Dzięki niewielkiej objętości elementów Georaster pozostaje stosunkowo dużo przestrzeni dla rozwoju korzeni roślin.

Przy wyborze roślin należy wziąć pod uwagę ekstremalne warunki stromego dachu, którego np. południowe połacie są bardzo narażone na promieniowanie słoneczne i z którego woda deszczowa ścieka dużo szybciej niż z dachu płaskiego. Aby uniknąć luk, które mogą się pojawić w miejscach narażonych na erozję, należy przewidzieć możliwość nawadniania, nawet jeśli będzie się z niego korzystało tylko w sytuacjach kryzysowych.

Należy również zadbać o to, by ewentualne naprężenia dachu były kierowane na stabilne kanty rynien i ewentualnie dodatkowe elementy wsporcze. Elementy Georaster znajdują zastosowanie również jako zbrojenie do tarasów żwirowych, budowy dróg, przy zabezpieczaniu skarp, itp.

 Dane techniczne

wysokość systemu ok. 120 mm
waga systemu bez roślin ok. 155 kg/m2
pojemność wodna ok. 64 l/m2
Galeria
Skontaktuj się z nami