System Zielony dach retencyjny jest w stanie zmagazynować od 80 l/m2 i ilość ta może być zwiększona w zależności od wyboru systemu. Na bezspadkowym dachu ekstensywnym można zbudować przestrzeń pomiędzy warstwą wegetacyjną a stropem, w której przechowywana będzie określona ilość wody opadowej. W celu stworzenia tej przestrzeni pod warstwą wegetacyjną instaluje się specjalne elementy dystansujące. Na wpuście dachowym umiejscawia się element spiętrzający, który przez mały regulowany otwór powoli rozsączy wodę do odpływu. Rozwiązanie to umożliwia zatrzymanie wody na dachu w ilości o wiele większej niż na standardowym dachu ekstensywnym, oraz daje możliwość zaprogramowania czasu opróżnienia tej przestrzeni.

System łączy zalety niewielkiego nakładu pielęgnacji z efektywnym zarządzaniem wodami opadowymi i roztopowymi. Wody opadowe mogą się piętrzyć do określonej wysokości i odpływać za pomocą otworu przelewowego.

Obok ekstensywnego systemu „Dywan z rozchodnika” możliwe do zastosowania są również i inne formy zazielenienia, włącznie z intensywnym dachem zielonym o określonej warstwie substratu.

 Dane techniczne

wysokość systemu od 150 mm
waga systemu bez roślin od 155 kg/m2
pojemność wodna od 80 l/m2
Galeria
Skontaktuj się z nami