System dedykowany jest dla warstwy wegetacyjnej w regionach z przeważającymi okresami suszy. Zmiany klimatu widoczne są poprzez wydłużanie się okresów suszy i krótkotrwałe, ale gwałtowne opady atmosferyczne. Roślinność ekstensywna, która dotychczas nie wymagała dodatkowego nawadniania radzi sobie z nowymi warunkami w ten sposób, że na dachu po pierwszym okresie wegetacyjnym pozostają tylko najodporniejsze gatunki. Obszar dachu nie jest wtedy równomiernie porośnięty. Pomiędzy dobrze rozwiniętymi zielonymi kępami roślin widoczne są obszary niezarośnięte jako pozostałość po słabszych gatunkach.

Chcąc zachować równowagę i wzbogacić dobór gatunkowy roślin, można zastosować system dodatkowego nawodnienia. Nawodnienie znajduje się podobnie, jak w systemie „Dach klimatyczny”, pod substratem.

Dzięki temu zwiększamy do maksimum efektywność automatycznego nawadniania. Woda dostarczana jest w takiej ilości, jaka konieczna jest do prawidłowego rozwoju roślinności. System ten gwarantuje rozwój różnorodnych gatunków roślin. Nie jest wymagana grubsza warstwa substratu, a co za tym idzie, nie zwiększa się ciężar dachu.

 



Dane techniczne

wysokość systemu ok. 130 mm
waga systemu bez roślin ok. 120 kg/m2
pojemność wodna ok. 37 l/m2
Galeria
Skontaktuj się z nami