Skalny kobierzec to system, który umożliwia zagospodarowanie dachu większymi bylinami, ziołami i trawami, a przez to pozwala uzyskać bardziej wyrafinowany wygląd o indywidualnym charakterze.

Roślinność składa się z różnych gatunków roślin, które zapewniają długi okres kwitnienia i nadają różne akcenty przez cały okres wegetacji. Minimalna wysokość substratu to 80 mm. Podobnie jak w systemie Dywan z rozchodnika, woda i składniki odżywcze są w większości dostarczane w wyniku naturalnych procesów. Woda opadowa gromadzi się w kubełkach drenażu Floradrain, a stamtąd poprzez dyfuzję zasila korzenie roślin. Dodatkową funkcję magazynującą wodę pełni mata ochronna. Nadmiar wody odprowadzany jest przez drenaż.

Gatunki rozchodników i inne byliny są wykorzystywane głównie jako warstwa okrywowa. Dedykowaną do systemu gotową matą wegetacyjną jest produkt o tej samej nazwie: Skalny kobierzec. Ręczne sadzenie roślin pozwala na kształtowanie bardziej wyrafinowanych projektów. Nasadzenia można łączyć z ręcznym wysiewem. Przykładowe mieszanki nasion, jak „Meadow Scents”, „Country Colours” czy „Grassy Pastture” zapewniają dachom bardzo atrakcyjny wygląd przypominający naturę.

 Dane techniczne

wysokość systemu ok. 100 mm
waga systemu bez roślin ok. 110 kg/m2
pojemność wodna ok. 36 l/m2
Galeria
Skontaktuj się z nami