Na prawidłowo działającym dachu nadmiar wody powinien być skutecznie odprowadzany. Służą do tego wpusty dachowe, które powinny być zawsze drożne. W tym celu powinny być one regularnie sprawdzane i czyszczone. Dostęp do nich umożliwia skrzynka kontrolna umieszczana nad wpustem. Wysokość i rodzaj skrzynek dobierana jest w zależności od wysokości poszczególnych warstw i rodzaju systemu zielonego dachu.

Skrzynka kontrolna KS 6 i KS 10
Skrzynka kontrolna KS 6 i KS 10

Skrzynki kontrolne (KS) o wysokości 60 i 100 mm, dopasowane do wszystkich typów wpustów o rozmiarach do 230 mm. Wysokość skrzynek można zwiększyć dzięki dostępnym elementom nadbudowy (KSA). Dedykowane na dachy i stropy garaży podziemnych z nasadzeniami roślinnymi oraz na dachy żwirowe.

Skrzynka kontrolna KS 30
Skrzynka kontrolna KS 30

Skrzynka kontrolna ze stali nierdzewnej o wysokości 300 mm. Wysokość można zwiększyć poprzez elementy nadbudowy. Dedykowana do dachów w systemach o wysokości ok. 30 cm i wyższych. Nadaje się pod ruch pieszy. Skrzynka posiada kołnierz PE umożliwiający połączenie z włókninami filtracyjnymi. Występuje również w wersji z pokrywą umożliwiającą wypełnienie materiałem np. nawierzchnią lub żwirem.

Skrzynka kontrolna BES
Skrzynka kontrolna BES

Skrzynka kontrolna ze stali galwanizowanej o wysokości 300 mm, z możliwością regulacji wzwyż za pomocą dodatkowych pierścieni o wysokości 15 cm. Charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i stabilnością. Dedykowana pod drogi dojazdowe, pod ruch kołowy ciężki, w tym pod drogi pożarowe. Wyposażona w separator piasku, kołnierz rozkładający obciążenia oraz demontowalną kratę ochronną.

Skrzynka kontrolna AKS 8
Skrzynka kontrolna AKS 8

Skrzynka kontrolna o wysokości 80 mm, z możliwością zwiększenia wysokości dzięki standardowym elementom nadbudowy (KSA). Specjalnie zaprojektowana na wpusty attykowe. Pozbawiona jednej ściany bocznej co umożliwia dokonanie kontroli wpustu. Wytrzymała i stabilna, może być stosowana również pod ruch pieszy.

Linia kroplująca 100-L1
Linia kroplująca 100-L1

Wytrzymała linia kroplująca z kompensacją ciśnienia. Gwarantuje równomierne rozdzielanie wody na całej długości linii. Rozstaw kroplowników w odległości co 100 mm umożliwia dopasowanie jej do drenażu Aquatec AT 45. Odporna na mechaniczne uszkodzenia, przerost korzeni, zapychanie i zanieczyszczenia.

Linia kroplująca 500-L2
Linia kroplująca 500-L2

Wytrzymała linia kroplująca z rozstawem kroplowników w odległości co 500 mm, stosowana w połączeniu z matą Aquafleece AF 300 na nawadnianych dachach ekstensywnych. Gwarantuje równomierne rozdzielanie wody na całej długości linii. Odporna na mechaniczne uszkodzenia, przerost korzeni, zapychanie i zanieczyszczenia.

Element spiętrzający ze stali nierdzewnej
Element spiętrzający ze stali nierdzewnej

Element spiętrzający, mający na celu opóźnianie spływu wody z dachu. Montowany jest na wpustach dachowych, na dachach płaskich. Umożliwia regulację wysokości spiętrzania wody oraz prędkości odpływu. Składa się z kołnierza ze stali nierdzewnej z gumowym uszczelnieniem na spodzie oraz regulowanej w pionie rury przelewowej z tworzywa sztucznego.

Element spiętrzający PU
Element spiętrzający PU

Element spiętrzający, wykonany z miedzi, dedykowany do dachów retencyjnych, gwarantujących spiętrzanie wody i opóźnianie jej spływu. Stosowany na dachach bezspadkowych. Montowany jest na wpuście dachowym i mocowany szczelnie do hydroizolacji. Pasuje do wpustów dachowych o średnicy co najmniej 100 mm.

Profile
Profile

Profile ze stali kwasoodpornej (nierdzewnej) oraz z aluminium przeznaczone są do stosowania na dachach i tarasach. W szczególności polecane jako zakończenie krawędzi dachu, gdzie nie przewidziano zastosowania innego elementu ograniczającego. Sprawdzają się również jako element rozdzielający do budowy opasek żwirowych. Dzięki perforacji, profile doskonale transportują nadmiar wody z warstw dachu zielonego.

Pliki do pobrania
Karta techniczna KS6
Karta techniczna KS 10
Karta techniczna KS 30
Karta techniczna BES
Karta techniczna AKS 8
Karta techniczna 100-L1
Karta techniczna element spiętrzający ze stali nierdzewnej
Karta techniczna Element spiętrzający CU
Karta techniczna DP 80
Karta techniczna DP 120
Karta techniczna KL
Karta techniczna TRP 80
Karta techniczna TRP 140
Skontaktuj się z nami